قوانین و مقررات استخریار


استفاده از اطلاعات توسط کاربران

اطلاعات ارائه شده از مجموعه های آبی در استخریار شامل اطلاعات کامل تماس، ابعاد استخرها، تصاویر مربوطه، امکانات، سانس ها، تعرفه ها و ... استخرها می باشد که تا کنون هیچ مرجعی چنین اطلاعاتی را از مراکز آبی ارائه نکرده اند.
در ضمن کلیه اطلاعات ارائه شده عمومی بوده و جزو اطلاعات خصوصی یا محرمانه نمی باشد. و ارائه این اطلاعات نه تنها برای افرادی که از استخرها استفاده می کنند، بلکه برای مدیران و همچنین پرسنل استخر در جهت اطلاع رسانی بهتر مفید واقع شده است.
از اینرو کلیه عزیزانی که اطلاعات مجموعه آنها جزو اطلاعات موجود در سایت نمی باشد و یا قصد تکمیل و ارتباط با مجموعه استخریار را دارند، و همچنین چنانچه عزیزانی قصد ندارند که اطلاعات مجموعه آنها در سایت وجود داشته باشد می توانند از طریق صفحه تماس با ما ، درخواست خود را ثبت نمایند.

در حال حاضر با اطلاعات جمع آوری شده و همچنین امکاناتی که در سایت در نظر گرفته شده، کلیه افراد می توانند به راحتی و با توجه به نیاز خود استخر مورد نظر خود را پیدا کنند و از کلیه امکانات و شرایط استفاده از آن مطلع شوند.

ارائه بلیت های با تخفیف برای استفاده در مراکز آبی کشور

در فاز بعدی، ارائه بلیت به صورت تخفیفی و الکترونیکی دستور کار قرار گرفت و با شرایط خاصی این امکان در اختیار کاربران سایت قرار گرفت.
با توجه به وجود سایت های تخفیف گروهی که فروش تخفیفی بلیت استخرها را نیز بر عهده داشتند استخریار با شرایط ویژه ای و به صورت تخصصی اقدام به فروش بلیت استخرها نموده است.
از جمله ویژگی های بلیت های استخریار :

  • قابلیت پس دادن بلیت، کلیه بلیت هایی که تا کنون از استخریار خریداری شده اند قابلیت استرداد بلیت، در صورت عدم استفاده را دارا می باشند.
  • مدت دار بودن بلیت ها، که امکان برنامه ریزی راحت تر و بهتری را برای استفاده به مشتریان می دهد
  • عدم نیاز به چاپ بلیت، ارائه کد بلیت خریداری شده به گیشه که در صورت ثبت و تایید شماره همراه به کاربر پیامک می شود کافی می باشد.
  • پشتیبانی ویژه فروش، اطمیمنان از رضایت مشتریان از لحظه خرید تا استفاده و خریدهای بعدی، مهمترین اصل و هدف تیم پشتیبانی استخریار بوده، هست و خواهد بود.

استرداد بلیت های خریداری شده:

بعد از خرید بلیت، علاوه بر اطلاعات ارائه شده بلیت، مدت زمان استفاده و مدت زمان پس دادن بلیت نیز مشخص شده است. هر بلیت خریداری شده تا یک زمان مشخصی امکان استرداد دارد که معمولا ۴۰ روز می باشد. در صورتی که در مدت زمان تعیین شده (معمولا یکماهه) نتوانید از بلیت خریداری شده استفاده نمایید می توانید بلیت خود را پس داده و بهای پرداختی را دریافت نمایید.
برای درخواست پس دادن می توانید با پشتیبانی فروش تماس گرفته و درخواست استرداد نمایید، کارشناس بعد از دریافت اطلاعات خرید شما و بررسی وضعیت بلیت در صورت استفاده نشدن و تمام نشدن مهلت پس دادن بلیت ها، مبلغ پرداختی را بعد از کسر هزینه کارت به کارت (کارمزد بانک) به حساب بانکی شما واریز می کند
توجه۱: مبلغ خرید شما فقط قابل استرداد به کارت بانکی ای که با آن خرید انجام داده اید امکان پذیر است.
توجه۲: واریز وجه حداکثر تا ۴ روز بعد از ارسال درخواست توسط شما انجام می گیرد. طی فرایند پس دادن بررسی وضعیت بلیت، اطلاعات حساب بانکی و خرید شما انجام می شود.

مدت دار بودن بلیت ها:

معمولا بلیت هایی که از سایت خریداری می شوند یک مدت زمانی چند روزه به طور معمول یک ماهه دارند، که این امکان ، فرصت برنامه ریزی راحت تری را برای کاربران ایجاد می کند.

عدم نیاز به چاپ بلیت:

به ازای هر بلیت خریداری شده یک کد مشخصی ارائه می شود، این کد در صورتی که کاربر شماره همراه خود را وارد و تایید کرده باشد برای ایشان پیامک می شود و در صورت داشتن ایمیل تایید شده برای وی ایمیل ارسال می گردد. همچنین بعد از تکمیل فرایند خرید کلیه اطلاعات بلیت نمایش داده می شود، و پس از آن در هر زمان دیگری کاربران می توانند از طریق پنل کاربری خود بلیت های خریداری شده را مشاهده نمایند.
برای استفاده از بلیت کافیست رسید دریافتی از سایت (کد بلیت) را به گیشه استخر تحویل دهید

پشتیبانی استخریار:

از زمان راه اندازی وبسایت، به روش های مختلفی در خدمت کاربران عزیز بوده ایم، حتی زمانی که فروش بلیت سایت هنوز راه اندازی نشده بود، کاربران سایت می توانستند از روش های مختلفی با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و سوالات خود در زمینه اطلاعات استخرها و همچنین پیشنهادات و انتقادات خود را اعلام نمایند.
تا حد امکان تلاش کرده ایم کلیه مشتریان سایت از خرید خود رضایت داشته باشند. در طول مدت زمانی که فروش راه اندازی شده است بارها فرایند خرید و ثبت نام در سایت تغییر کرده و با توجه به پیشنهاد مشتریان سعی در بهبود فرایند خرید شده است. تیم پشتیبانی سایت وظیفه خود می داند که در صورتی که مشتری از لحظه خرید تا لحظه استفاده هر گونه مشکلی برخورد کرد و یا حتی بعد از استفاده شکایت یا انتقادی داشت تا حل کامل آن پیگیری لازم را انجام دهند.
هر چند بایستی به این مورد توجه داشت که هر گونه مشکلی در فرایند خرید تا استفاده از بلیت کاملا بر عهده استخریار می باشد و هر قصور یا نقصی باید به طور کامل بررسی و رفع گردد. ولی بعد از ورود مشتری به استخر ، خدای ناکرده هر گونه پیشامد یا مشکلی بوجود آید باید توسط مدیر استخر و یا بر اساس قوانین حاکم بر مراکز آبی و نهاد های مربوطه پیگیری گردد. در چنین مواردی بخش پشتیبانی پیگیری لازم را از طریق استخر انجام خواهد داد و همچنین مشتریان راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت خواهند کرد.

با استخریار، استخر یا پارک آبی مورد نظرت رو با هر شرایط و ویژگی خاصی که میخوای رو پیدا کن و با تخفیف های ارائه شده بلیت خودت رو بخر و تنت رو به آب بزن، اگرم نتونستی از بلیتت استفاده کنی یا به هر دلیلی پشیمون شدی، میتونی بلیت رو پس بدی.

چیزی رو از دست ندین!